Eposta: barkod@thisisbarkod.com
Telefon:: +90 (232) 484 18 92

yukarı ışınla
Title Image

Nasıl Çalışırız?

Dinleriz

Sıcak bir merhaba ve el sıkışma ile başlarız.

Yaratıcı çalışmalara başlamadan önce işinizi, markanızı ve vizyonunuzu anlamaya zaman ayırırız. Proje süresince ve sonrasında bir referans aracı olarak proje hedeflerine uygun raporlar sunarız. Planlamacılarımız ve stratejistlerimiz, projenin kim, ne ve nedenini güçlü bir şekilde anlamak için şirketinizden kurucular, yöneticiler ve üst düzey yetkililerle görüşür.

Proje Ekibi Görüşmeleri

Görüşmeler yaparız ve proje ekibinizle yakın bir şekilde çalışırız. Projenin beklenen sonuçları konusundaki anlayışların doğru olduğundan emin oluruz.

Öğreniriz

Doğru kitleye ulaşmak için işinizi ve rakiplerinizi öğreniriz.

Marka Analizi

Marka mimarisinin üzerine inşa edildiği ve marka çalışanları tarafından da benimsenen hikayeleri ortaya çıkarırız. Yapılacak projede bu hikayeleri kullanabilmek ve hedef kitleye etkili bir şekilde aktarabilmek için mülakatlardan ve araştırmalardan yararlanırız.

Rekabet Analizi

Sektörünüzdeki diğer markaların yaptıklarını veya yapamadıklarını anlamak önemlidir. Öğrenmek için kapsamlı bir araştırma yaparız. Mesajınızı yoğun rekabetin yaşandığı bir sektörde nasıl konumlandıracağımız konusunda çalışırız.

Planlarız

Bilgiyi ilhamla buluştururuz.

Kullanıcı Deneyimi Araştırması

Her proje farklıdır. Bu yüzden hedef kitlenin kimliğini, alışkanlıklarını ve beklentilerini iyi anlamak için anketler, mülakatlar, odak grupları gibi farklı yöntemlerden oluşan bir kombinasyon kullanırız.

Potansiyel Kitleye Ulaşmak

Markanın şu anda sahip olduğu kitle, aslında ulaşmak istediği kitle olmayabilir. Kime ulaşmak istediğinizi öğrenmek için sizinle birlikte dinler, sizinle birlikte çalışırız. Ayrıca bir kullanıcının veya grubun spesifik ihtiyaçlarını belirler ve bu ihtiyaçları dikkate alırız.

İçerik Stratejisi

İçerik stratejisi; bilgi mimarisi, kullanıcı deneyimi ve hikaye anlatımı kavramlarını bir araya getiren planlamadır. Bu strateji, projenin başarılı olabilmesi için çok disiplinli bir yol haritası sunar. Anahtar mesajınız nedir? Bu mesajı iletmek için hangi ortamı kullanacağız? İçerik stratejisi; video oluşturma, illüstrasyonlar, fotoğraflar gibi pek çok konuda içerik oluşturma planını içerir.

İletişim Stratejisi

Stratejik bir iletişim planı aracılığıyla pazarlama çalışmalarını ne zaman, nereye yönlendirmeniz gerektiğini belirlemenize yardımcı oluruz. İster blogunuz olsun ister sosyal medya yönetiminiz; ekibinizin içeriği yönetme ve yayınlama kapasitesini değerlendirip iletişim hedeflerinize ulaşmanız için gerçekçi bir plan sunarız.

Aksiyon Alırız

Etkileşim yaratmak için harekete geçeriz.

Stratejik Metin Yazarlığı

Hikâyenin tonunun, içeriğinin ve asıl mesajının oluşturulduğu kısımdır. Sloganlar, kullanıcı içerikleri, blog yazıları, ürün ya da hizmet özellikleri gibi içerikle ilgili her şey iletişim planına bağlı kalınarak yaratılır.

Hikâye Anlatma

Marka temsilcileriyle vakit geçirdikten sonra söylenmesi gereken şeyin ne olduğuna karar veririz. Marka vizyonunu ve içgörüsünü anlatmaya değecek bir hikâyeyle hedef kitleye aktarırız.

Sanat Yönetimi

Çoğu insanın sadece ‘tasarım’ olarak gördüğü kısım. Ancak bundan çok daha fazlası var. Stratejik plan doğrultusunda tüm grafik çalışmaları hedef kitlenin ilgisini çekecek bir dizi görsel seçenekle sunulur.

Etkileşim Tasarımı

Etkileşim tasarımı projenin amacıdır. Ürünün ya da hizmetin küçük veya büyük işlevsel özelliklerini hedef kitleye aktarmayı amaçlar. Bu açıdan etkileşim yaratmak için tüm tasarım çalışmaları iletişim planı dikkate alınarak titizlikle kurgulanır.

Kampanyalar

Her kampanya birbirinden farklıdır. Marka etkileşimi yaratmaya ya da marka bilinirliğini artırmaya yönelik bir proje… Kampanya hedeflerinize ulaşmanız için en iyi yol haritasını belirlemenize yardımcı oluruz.

Raporlarız

Yatırımın getirisini (ROI) ölçmek için istatistiksel olarak raporlama yaparız.

Projenin yatırım getirisini ölçmek için birçok farklı metot kullanırız. Kullanıcı davranışlarını anlamak için yapılan ölçümler karmaşık olabilir. Bu nedenle tüm verileri eksiksiz olarak gözden geçirip aradığınız bilgiyi elde etmeniz için düzenli olarak raporlama yaparız.